Szampon-Cichowsza

Skuteczna i naturalna ochrona dla Twoich włosów

skuteczna i naturalna ochrona

Zalety

Skuteczna ochrona, zapobiega wszom

Nasze produkty zostały dokładnie przebadane w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa i skuteczności. Chociaż zalecane są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku.

Praktyczne i skuteczne

Szampon do włosów stanowiący skuteczną i naturalną ochronę dla Twoich włosów. Zawiera olejki z drzewa herbacianego i rozmarynu znane ze swego pozytywnego wpływu na kondycję włosów i skóry głowy. Produkt dla całej rodziny. Do codziennego użytku. Nie zawiera siarczanów.

Praktyczny prezent

Do szamponu dołączona jest praktyczna wyczeska

idealna pojemność dla całej rodziny

Co ma w środku szampon CICHO wSZA

– Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym preparatem, który natychmiast zwalcza wszy głowowe i zapobiega przyszłym infekcjom.

– Olejek z miodli indyjskiej (neen): jest to pochodzące ze wschodnich Indii drzewo cenione w medycynie za swoje liczne właściwości, m.in. owadobójcze i odstraszające insekty.

– Olejek rozmarynowy: jest prostym domowym lekarstwem odstraszającym wszy. Wszy nie znoszą tego zapachu i szukają innych głów. Szampon nadaje świeży i przyjemny zapach włosom.

Uff! Już po..

Ale to nie koniec. Jeszcze trzy tygodnie po wyleczeniu wszawicy należy sprawdzać głowę dziecka. Dodatkowo oglądamy kark dziecka i obszar za uszami – ulubione miejsca wszy. Znowu wraca profilaktyka – sprawdzamy głowę dzieci, dbamy o higienę i szybko reagujemy, gdy pojawia się wszawica w naszym otoczeniu.

Co dalej?

Zastosowanie kilku prostych zasad może uchronić nas i nasze dzieci przed wszawicą:

  • przeglądaj włosy dziecka
  • staraj się pamiętać o codziennym wyczesywaniu włosów,
  • podczas zajęć w grupach i z rówieśnikami upinaj lub związuj włosy dziecka,
  • przypominaj o przestrzeganiu zasad higieny osobistej,
  • uprzedzaj dzieci, aby nie wymieniały się z rówieśnikami rzeczami osobistymi,
  • stosuj Gumki CICHO wSZA oraz plastry przeciw wszom nakładane na czapkę i kołnierzyk

Sposób użycia

Poznaj Nasze gumki na wszy

Olejek z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym preparatem, który natychmiast zwalcza wszy głowowe i zapobiega przyszłym infekcjom.

Olejek z miodli indyjskiej (neen):

To pochodzące ze wschodnich Indii drzewo jest wysoko cenione w medycynie za swoje liczne właściwości, m.in. owadobójcze i odstraszające insekty, które czynią go świetnym sprzymierzeńcem w walce z wszami w naturalny i zdrowy sposób.

Olejek rozmarynowy i lawendowy:

To proste domowe lekarstwo działa jako środek odstraszający wszy za pomocą zapachu, który jest dla nich nie do zniesienia i skutecznie zniechęca je do „lądowania” na głowie dziecka. Nasz preparat nadaje także świeży i przyjemny zapach włosom, dlatego stosowanie tego profilaktycznego środka higieny może równie dobrze stać się codziennym nawykiem.

Jak to działa?

Wszawica głowy (Pediculosis humanus capitis) coraz częściej występuje zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wszy można znaleźć przeważnie we włosach, ale mogą się również zagnieździć w ubraniach i wszelkich elementach garderoby, które mają bezpośredni kontakt z głową, np. kapeluszach, czapkach, szalikach itp. Wszy głowowe nie mogą przeżyć dłużej niż trzy dni bez dostępu do  krwi żywiciela, a okres wylęgania trwa około tygodnia. Wszy głowowe przyciąga charakterystyczny zapach ludzkiego ciała.
Aromaterapia stanowi naturalną, skuteczną i bezpieczną alternatywę dla substancji chemicznych (biocydów) powszechnie używanych w środkach wszobójczych, takich jak malation lub piretryna.
Analizując właściwości naturalnych olejków eterycznych zawartych w produkcie CICHO wSZA, musimy uwzględnić środki dezynfekcyjne i pasożytobójcze służące do zapobiegania lub leczenia wszawicy.

Pytania i odpowiedzi

cichowszaikona01

CZYM SĄ WSZY?

Wszy głowowe to pasożyty, które żyją zazwyczaj około 30 dni i w tym czasie każdy żeński osobnik może znieść ok. 200 jaj zwanych gnidami.
W momencie ugryzienia wesz, żywiąc się krwią człowieka poprzez skórę głowy, wprowadza do niej toksyczną substancję o działaniu zarówno drażniącym jak i przeciwzakrzepowym. Drapanie powoduje rany na skórze głowy, które z kolei mogą przerodzić się w poważniejsze problemy pod wpływem zakażenia.

cichowszaikona03

W JAKI SPOSÓB PRZENOSZONE SĄ WSZY?

Wszy nie potrafią skakać ani latać. Choroba przenoszona jest poprzez kontakt z osobą zarażoną tym pasożytem lub poprzez kontakt z przedmiotami osobistymi osoby, w której gniazdują dorosłe pasożyty (np. grzebień, szczotka, odzież, poduszka). Wszy przechodzą na głowę i/lub odzież innej osoby, przenosząc chorobę.

Jedną z przyczyn, dla których dzieci stosunkowo łatwo zarażają się wszami, jest ich chęć do zabawy w grupie i dzielenia się swoimi rzeczami.

cichowszaikona01

JAKIE SĄ OBJAWY CHOROBY?

Najczęstsze objawy wszawicy to swędzenie skóry odczuwane w okolicy szyi i za uszami. Aby wykryć obecność wszy u danej osoby, należy obejrzeć skórę głowy, oddzielając poszczególne pasma włosów przy dobrym oświetleniu (najlepiej słonecznym) i poszukać dorosłych wszy lub gnid.
Gnidy (jaja) mają kształt odwróconych łuskowatych stożków o długości ok. 5 mm, kolor żółto-szary gdy mają kilka dni, a ciemnobrązowy tuż przed wykluciem. Mocno przylegają do włosów (żeńskie osobniki składają jaja w odległości 1 cm od korzeni włosów). Na ogół gnidy, które znajdują się dalej niż 5 cm od skóry czaszki, są już puste i zaczynają bieleć.